Bike and Bed

PYTANIA OGÓLNE


1.  Co oferuje serwis Bike&Bed?


Serwis Bike&Bed oferuje szybkie wyszukiwanie ciekawych tras rowerowych oraz atrakcji turystycznych w pobliżu. Dzięki stronie można też zarezerwować i opłacić nocleg w obiektach przyjaznych rowerzystom, posiadającym certyfikat Bike&Bed.


2.  Czy korzystanie z serwisu Bike&Bed jest płatne?


EuroVelo to sieć długodystansowych szlaków rowerowych, które mają objąć całą Europę. Projekt został rozpoczęty w 1995 r. przez Europejską Federację Cyklistów (ECF). W chwili obecnej można korzystać z 14 uruchomionych tras o długości ponad 35 000 km.

PSWE od 2011 r. decyzją ECF stała się Narodowym Koordynatorem długodystansowych tras rowerowych EuroVelo w Polsce północnej.


3.  Czym jest sieć EuroVelo?


W chwili obecnej działalność strony obejmuje wyłącznie obszar Polski, prowadzimy jednak współpracę z zagranicznymi serwisami tego typu. Aby zaplanować podróż poza granicami naszego kraju proponujemy skontaktować się z jednym z naszych partnerów.

 

4.  Czy serwis Bike & Bed funkcjonuje również za granicą?


Działalność strony obejmuje wyłącznie obszar Polski, prowadzimy jednak współpracę z zagranicznymi serwisami tego typu. Aby zaplanować podróż poza granicami naszego kraju proponujemy skontaktować się z jednym z naszych partnerów.


5.  Czy podane przeze mnie dane są bezpieczne?

 

Prywatność naszych użytkowników jest dla nas priorytetem. Wszelkie posiadane przez nas informacje o użytkownikach wykorzystywane są zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883). Użytkownik cały czas ma wpływ na treść udostępnianych danych, ma możliwość ich zmiany lub usunięcia.

 


TRASY ROWEROWE


6.  Gdzie znajdę mapę szlaków rowerowych?

 

Mapa wszystkich szlaków rowerowych dostępna jest w zakładce "Mapa tras i atrakcji". Zamieszczane tam trasy są zbiorem oficjalnych tras oraz tych dodawanych przez naszych użytkowników, zatem nie wszystkie będą zaznaczone w terenie i na oficjalnych mapach. W zakładce „Trasy rowerowe” możecie wyszukiwać oznakowane szlaki w poszczególnych województwach.
Istnieje również możliwość ręcznego wyszukiwania tras w zakładce " Polecane trasy rowerowe".


7.  Czy współrzędne tras rowerowych, hoteli i atrakcji można pobrać na własne urządzenie GPS?

 

Opcja pobrania trasy w formacie GPX na urządzenia mobilne zostanie uruchomiona w najbliższym czasie. W chwili obecnej trasy można przeglądać jedynie przez stronę internetową.


8.  Jak mogę wyszukać atrakcje w pobliżu wybranej trasy?


Przegląd atrakcji możliwy jest w zakładce "Mapa tras i atrakcji". Atrakcje w pobliżu wybranej trasy rowerowej wyświetlą się na mapie po kliknięciu w wybraną trasę w zakładce "Trasy rowerowe".

 

9.  Czy mogę dodawać własne trasy rowerowe do bazy?

 

Każdy z zarejestrowanych użytkowników może dodawać własne trasy do bazy danych. Ma on także wgląd do tras już przez siebie dodanych, może je w dowolnym momencie edytować lub usuwać.
Jeśli chcesz dodać własną trasę – zarejestruj się.


10.  Dodałem swoją trasę do bazy, jednak nie pojawiła się ona na mapie. Dlaczego?

 

W celu zapewnienia jak najwyższej jakości udostępnianych w serwisie Bike&Bed informacji wszystkie dodane przez użytkowników trasy wyświetlają się na mapie dopiero po weryfikacji przez administratorów strony i mogą pojawiać się z opóźnieniem. Po weryfikacji każda dodana trasa pojawi się na mapie.

 


NOCLEGI


11.  Czy za pomocą strony mogę zarezerwować miejsce noclegowe?

 

Tak, niniejsza strona umożliwia rezerwację miejsc noclegowych. Przejdź do wyszukiwarki noclegów .


12.  Jak zarezerwować miejsce noclegowe?


Przy użyciu wyszukiwarki noclegów znajdź miejsce noclegowe w pobliżu wybranej trasy i przejdź do jego profilu. Wybierz czas pobytu i liczbę gości. Jeżeli we wskazanym terminie miejsca będą dostępne, wyświetli się kwota płatności, a system przekieruje Cię do serwisu płatności, przy użyciu którego możesz wpłacić wymaganą zaliczkę. W przypadku braku wystarczającej liczby miejsc zobaczysz komunikat "BRAK".
Potwierdzenie rezerwacji otrzymasz na swój adres e-mail. Możesz je wydrukować, ale nie jest to niezbędne. Stan rezerwacji możesz także na bieżąco monitorować w zakładce "Moje rezerwacje". Po przybyciu do hotelu należy podać imię i nazwisko osoby rezerwującej lub numer rezerwacji.


Uwaga: W przypadku rezygnacji z podróży kwota zaliczki nie zostaje zwracana.

 

13.  Czy korzystanie z serwisu Bike&Bed jest płatne?

 

Korzystanie z serwisu Bike&Bed przez cyklistów jest bezpłatne.


14.  Jaką mam gwarancję, że miejsce faktycznie zostało zarezerwowane?

 

System rezerwacji obiektów hotelowych w naszej bazie jest połączony. Po poprawnym dokonaniu rezerwacji otrzymujesz jej potwierdzenie na swój adres e-mail, w tym samym momencie wysłane zostaje również powiadomienie do obiektu noclegowego. Stan rezerwacji można w dowolnym momencie sprawdzić w zakładce "Rezerwacje".

 

15.  Czy wszystkie obiekty noclegowe w bazie są przyjazne rowerzystom?

 

Wszystkim obiektom noclegowym w bazie po spełnieniu określonych kryteriów przyznajemy certyfikat Bike&Bed, potwierdzający wysoką jakość obsługi i dający pewność, że obiekt jest przyjazny turystom na rowerach.


16.  Jakie udogodnienia dla rowerzystów posiadają obiekty noclegowe?

 

Każdy obiekt noclegowy w naszej bazie posiada swój własny profil, na którym można sprawdzić jego wyposażenie i udogodnienia, jakie oferuje. Klikając na nazwę obiektu, przejdziesz do jego profilu.


18.  Czy w przypadku anulowania rezerwacji mogę liczyć na zwrot pieniędzy?


Niestety, w przypadku anulowania noclegu pobrana zaliczka nie zostanie zwrócona. Prosimy o przemyślane dokonywanie rezerwacji.


Nocleg uznaje się za odbyty w przypadku, jeśli po dokonaniu rezerwacji nie odwołacie jej w ciągu doby przed terminem rozpoczęcia pobytu i nie stawicie się w obiekcie noclegowym. Właściciel ma wówczas ma prawo do rekompensaty w wysokości ceny za jedną dobę zarezerwowanego pobytu. Jest to opłata uznaniowa, zatem na skutek ustnej umowy z rowerzystą właściciel może odstąpić od pobierania tej opłaty w całości lub części.

3.  Czym jest sieć EuroVelo?