Bike and Bed
Trasa Przebieg odcinka
Długość Opis
EuroVelo 2 Kostrzyń nad Odrą - Poznań - Warszawa - Białowieża 985 km Połączenie dwóch skrajnych granic Polski - zachodniej i wschodniej. Biegnie po Nizinie Polskiej, dzięki czemu jest stosunkowo płaska.
EuroVelo 4 Jastrzębie Zdrój - Tarnów - Rzeszów 651 km
Trasa krótka, ale wymagająca, biegnąca pasem wyżyn południowej Polski. Silnie pofałdowana. Po drodze obiekty o wysokich walorach kulturowych.
EuroVelo 9 Gdańsk - Poznań - Wrocław - Świdnica 769 km Trasa łączy Bałtyk z górami, częściowo biegnąc pradoliną Wisły. Po drodze wiele atrakcyjnych miast o zróżnicowanych walorach kulturowych. Wisienką na torcie są malownicze pejzaże Sudetów.
EuroVelo 10 Świnoujście - Gdańsk 531 km
Malownicza trasa biegnąca wzdłuż brzegu morza. Po drodze m.in. półwysep helski i Słowiński Park Narodowy.
EuroVelo 11 Wilno - Warszawa - Kraków 1030 km
Najdłuższa, i najbardziej zróżnicowana ze wszystkich tras EV w Polsce. Po drodze napotkamy zarówno góry, jak i pojezierza i równiny. Mnogość kultur i atrakcji możliwych do poznania po drodze.
EuroVelo 11p Gdańsk - Toruń - Piotrków Trybunalski 607 km Alternatywna trasa do EuroVelo 11. Omija tereny Europy Wschodniej, wykorzystując połączenie promowe ze Skandynawii do Gdańska.
EuroVelo 13 Szczecin - Gdańsk - Elbląg 929 km
Trasa przebiega zarówno przez pełne jezior przez pojezierze pomorskie, jak i Trójmiasto. Łączy ze sobą walory krajoznawcze, rekreacyjne i kulturowe.