Bike and Bed

CZYM JEST CERTYFIKAT BIKE&BED ?

Certyfikat Bike&Bed jest wynikiem współpracy Pomorskiego Stowarzyszenia Wspólna Europa z Allgemeiner Deutscher Fahrrad-Club (ADFC), niemieckim klubem rowerowym, właścicielem systemu certyfikacji Bett und Bike.

Niemiecki Bett und Bike jest systemem certyfikacji obiektów noclegowych o różnym standardzie pod kątem ich dostosowania dla gości na rowerach. Do końca 2012 roku certyfikat taki posiada już ponad 5400 obiektów głównie w Niemczech, ale i poza granicami. Jasne kryteria uzyskania certyfikatu gwarantują rowerzyście najlepszą obsługę dostosowaną do jego potrzeb.

Bazując na wieloletnich doświadczeniach systemu Bett und Bike uruchamiamy do Waszej dyspozycji spójny pod względem wymagań polski certyfikat Bike&Bed!

Każdy obiekt znajdujący się w naszej bazie posiada certyfikat Bike&Bed. Oznacza to, że spełnia minimalne warunki certyfikatu, co jest gwarancją bezpiecznego i przyjemnego pobytu dostosowanego do potrzeb każdego turysty na rowerze!

 

 

Kryteria Bike&Bed

Wybierasz się na wycieczkę rowerową i szukasz ciekawej okolicy i noclegu? Bike&Bed pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru!

Pomożemy Ci w wyborze szerokiej oferty obiektów noclegowych od komfortowych hoteli poprzez kempingi, po nocleg na sianie - o ile spełnia minimalne wymagania określone przez PSWE:


  • bezpieczne przechowywanie roweru;

  • suszarnie na mokre ubrania i sprzęt;

  • dostępne narzędzia do drobnych napraw rowerowych,a w razie większej awarii lista najbliższych warsztatów rowerowych;

  • pełny dostęp do informacji turystycznej i map (mapy regionalne z informacjami dotyczącymi ciekawych miejsc w okolicy, informacje na temat tras rowerowych itp.), a także rozkładów jazdy komunikacji zbiorowej;

  • obfite i pożywne śniadania dla rowerzystów, możliwość zamówienia drugiego śniadania w postaci suchego prowiantu na drogę oraz specjalnych napojów regeneracyjnych;

  • możliwość zatrzymania się również na jedną noc.


Poniżej przedstawiamy oferty dla turystów rowerowych (minimalne wymagania i usługi dodatkowe), które mogą Państwo znaleźć w naszych obiektach z certyfikatem Bike&Bed, w zależności od potrzeb:


Wyszukaj obiekty noclegowe