Bike and Bed

Warto ...

Przyłącz się do naszego programu. Warunkiem jest spełnienie minimalnych kryteriów oraz co najmniej dwóch z dodatkowych, aby spełnić życzenia i potrzeby rowerzystów. Zdobycie certyfikatu jest korzystne dla Twojej firmy, dzięki niemu turyści rowerowi zwrócą uwagę na Twoja ofertę. Niech rowerzyści Cię nie omijają!

Wybór noclegu

klikając tutaj przechodzimy na skróty do wyboru miejsca, w którym chcemy zanocować


KORZYŚCI


100 mln europejczyków regularnie korzysta z roweru, 35 mln osób w Europie robi to codziennie. Jesteśmy przekonani, że ten sposób przemieszczania się i spędzania wolnego czasu będzie się dynamicznie rozwijał na terenie naszego kraju. Ocena ta wynika ze wzrostu świadomości wśród Polaków roli ruchu jako czynnika wpływającego znacząco na zdrowie i jakość życia. Aby się o tym przekonać wystarczy przyjrzeć się aktywności fizycznej naszych sąsiadów i przyjaciół. Oprócz rowerzystów możemy w naszej okolicy zauważyć coraz więcej osób biegających rekreacyjnie lub uprawiających inne sporty. Cena dobrego roweru turystycznego oscyluje wokół 1000 zł, a sprzęt ten służyć może długie lata. Dzięki temu, coraz większa grupa aktywnych ludzi wykorzystuje ten sposób rodzinnego i towarzyskiego spędzania wolnego czasu. Zauważyć można również znaczny wzrost ilości zorganizowanych imprez rowerowych o charakterze rajdów. Rynek turystyki rowerowej w europie można oszacować na 44 mld euro.


Rowerzysta może dojechać praktycznie wszędzie gdzie dociera najprostsza ścieżka. Jest to szansa gmin znajdujących się  z dala od ruchliwych szlaków. Serwis Bike&Bed chętnie pomoże wypromować ciekawe i mniej znane miejsca. Jest to szansa na wymierne korzyści dla przedsiębiorców planujących gościć cyklistów, lokalnej gastronomii, placówek handlowych i operatorów atrakcji turystycznych. W chwili obecnej turystyka rowerowa w większości sprowadza się do jednodniowych wypadów za miasto. Związane jest to z brakiem informacji o możliwości bezpiecznego zakwaterowania za przystępną cenę i świadomości atrakcji danego rejonu. Dzięki międzynarodowym organizacjom zrzeszającym rowerzystów takim jak Europejska Federacja Cyklistów, coraz więcej środków europejskich jest przeznaczane na budowę ścieżek i szlaków rowerowych. Infrastruktura ta pomaga organizować długodystansowe wyprawy i docierać w coraz ciekawsze i odleglejsze miejsca. Warto zaznaczyć że turystyka rowerowa to w większości przypadków nie jest sport indywidualny. Zazwyczaj na trasę wyruszają grupy przyjaciół lub rodziny z dziećmi. Zadbaj by Ci ludzie mile spędzili czas u Ciebie.

Zapraszamy do współpracy na rozwijającym się polu turystyki rowerowej. Masz szansę gościć u siebie cyklistów z Polski i Europy.


Oto nasza propozycja dla  obiektów noclegowych przystępującym do programu certyfikacji Bike&Bed:

  • umieszczenie informacji o obiekcie na stronie www.bikeandbed.pl
  • możliwość korzystania z logo Bike&Bed w materiałach promocyjnych
  • szyld z logo certyfikatu Bike&Bed
  • promocję obiektu w trakcie imprez organizowanych przez PSWE
  • promocję w mediach i prezentacja na targach rowerowych/ turystycznych


Turyści rowerowi są dla obiektów noclegowych rosnącą bazą klientów! Aby odpowiednio ich przyjąć potrzebne są zwykle nieduże inwestycje.